מי אנחנו?

החזון שלנו

הנגשת הידע ופתיחת האופק על עולם של יצירה וחופש

מאז ומעולם אהבתי לבנות דברים. אם השנים למדתי שהכנת מוצר במקום קנייתו נותן לאדם הרבה דברים חשובים שלא בהכרח היו בכוונה הראשונה. תהליך היצירה הוא אכן ארוך יותר אבל התוצר הסופי מלמד אותנו כל כך הרבה דברים בעלי ערך. הסיפוק הכי גדול שלי בסדנאות הוא להראות לאנשים שהם מסוגלים ליצור לב מה שהם צריכים.

חיבור בין המוסיקה לנשמה

מנסיון רב בבניית כלי נגינה שונים לאורך השנים אין מקום להשוואה ברמת החיבור שלך לכלי הנגינה קנוי לעומת כלי שבנית. קחון שנבנה על ידך הוא חלק ממך. ובתהליך היצירה שלו את/ה שמת חלק מנשמתך בו. 

“וְרָאִ֗יתִי כִּ֣י אֵ֥ין טֹוב֙ מֵאֲשֶׁ֨ר יִשְׂמַ֤ח הָאָדָם֙ בְּֽמַעֲשָׂ֔יו כִּי־ה֖וּא חֶלְקֹ֑ו…” (קהלת ג’, כ”ב).

איך הכל התחיל

שהייתי בן 6 הייתי ילד קצת בעייתי. הורי ומורי היו קצת אובדי עצות איך לגרום לי להישאר מרוכז בשיעורים “הקשים” של כיתה א’. בימי טרום הרטילין, הם מצאו דרך אחרת ואני מודה להם על כך עד היום. אני עדיין זוכר שאבי לקח אותי מבית הספר באמצע היום למורה לתופים. המורה בחן את חוש הקצב שלי והסכים לקבל אותי. ומאז אפשר לומר שהמוסיקה עזרה לי מאוד בחיים. מאז ועד היום אני מנגן ונותן לעולם המוסיקה לתת לי להמריא לאן שרק ארצה.

במשך כמה שנים בניתי קחונים לשם מכירה עד שב-2015 חברים שלי פנו אלי על מנת שאלמדם לבנות קחון בעצמם. השמועה על הסדנא הקטנה הזאת פרשה לה כנפיים ואנשים מכל הארץ התעניינו בה. הסדנא הייתה הראשונה בארץ שמאפשרת לאנשים לבנות קחון בעצם. זה היה רעיון מקורי שדרש הרבה מאוד כלים וטכניקות שנועדו להנגיש את עולם בניית כלי הנגינה לקהל הרחב שאין לו ניסיון בנגרות ועבודה עם הידיים.

מי אנחנו

שלום, שמי תומר ואני המייסד של קחויה – סדנאות לבניית קחונים. הסדנא היא חיבור של שתי החולשות הכי גדולות שלי: כלי נגינה ונגרות. מאז ומתמיד ניגנתי על כלי נגינה, הורי השקיעו בחינוך המוזיקלי מגיל צעיר מאוד ואהבתי לכלי נגינה היא באמת יוצאת דופן. תמיד התרגשתי להכיר כלי נגינה חדש – הסאונד החדש היה בשבילי כמו חוש חדש שרכשתי.

עם השנים למדתי לחבר אהבה נוספת שלי מתחום היצירה – נגרות. כיום, בבית המלאכה שלי ביפו אני בונה וחוקר מגוון כלי נגינה במטרה לפתח כלים וצלילים חדשים ומקוריים. לאחרונה אני מתמקד בקשר בין מוסיקה וצליל לריפוי ותרפיה בעקבות מספר חוויות מאוד משמעותיות שהיו לי בתחום. 

מה הלקוחות שלנו חושבים?

אופיר

באנו לסדנא זוגית פרטית ביפו (המיקום מעולה) ופשוט נהנו מכל רגע! תומר מסביר בסבלנות ובכיף והזמן טס (כשנהנים). באווירה טובה ממליצים בחום!!

5/5

אלעד

הגענו לסדנה זוגית אצל תומר אחרי תקופה ארוכה שרציתי קחון משלי. היה ממש כיף ומעניין! ויצאנו עם קחון אמיתי שאנחנו הכנו . תומר מאוד מקצועי, סבלני ומסביר הכל בצורה ברורה. ממליצים מאוד!

5/5

נתאנל

היינו בסדנא משפחתית והיה מטורף, אין על תומר!! המון השקעה ויחס אישי, מקום ביתי ומיוחד ממליץ בחום.

5/5

תמר

סדנה מדהימה נהננו מכל רגע ומקחון עם סאונד משוגע! תומר מלך ונתן יחס אישי. ממליצה בחום💜

5/5

אסתר

יואו יואו כמה שאני ממליצה!!! עזבו את האיכות של הקחון שבניתי, היה כיף, היה מדהים, בקיצור אם לבנות קחון אז רק עם תומר!

5/5

דפנה

קחון מדהים סדנה מטורפת וואו 😍

5/5